У Парижі намагалися викрасти дочку та онука CEO криптобіржі Paymium.
13 травня в 11 окрузі Парижа стався напад на доньку й онука CEO французької криптовалютної біржі Paymium П’єра Нуаза. Троє чоловіків у масках спробували силоміць затягнути жінку та її сина у фургон, але зіткнулися з опором. Жертва, а також перехожі, дали відсіч, зірвавши злочинний план, передає Іncrypted.
Згідно з місцевими ЗМІ, чоловік, який супроводжував постраждалу, дістав травми, намагаючись втрутитися. При цьому сама жертва зуміла обеззброїти одного з нападників, вихопивши пістолет і викинути його. Після втручання перехожих злочинці зникли на машині, яку пізніше виявили покинутою.
Поліція доставила всіх трьох постраждалих до лікарні. Розслідуванням інциденту займається спеціальний підрозділ правоохоронних органів Франції — Бригада з боротьби з бандитизмом. Влада вважає, що напад був спланований і пов’язаний із діяльністю сім’ї в криптосфері.
Глава польської біржі Plasbit Майкл Енгландер, заявив, що інцидент — тривожний сигнал для індустрії. Він закликав підприємців з галузі бути обережнішими та не афішувати свою діяльність, щоб не наражати на ризик близьких.
«Якщо ви займаєтеся криптовалютою і продовжуєте виставляти це напоказ у мережі, ви не просто дурні, ви наражаєте свою сім’ю на небезпеку», — заявив Енгландер.
Експерти відзначають зростання офлайн-атак на криптовласників та їхні сім’ї.
У листопаді 2024 року в Лас-Вегасі підлітки викрали чоловіка і відібрали $4 млн у цифрових активах. У січні у Франції було викрадено співзасновника Ledger, а на початку місяця — батька іншого криптобізнесмена. Схожий випадок також стався в Канаді, де CEO WonderFi захопили в центрі Торонто заради викупу в $1 млн.
За даними співзасновника компанії Casa Джеймсона Лоппа, з початку року зафіксовано понад 20 подібних випадків. Він зазначає, що тенденція стрімко зміцнюється і власники криптоактивів не можуть почуватися в безпеці.
Дослідження Кембриджського університету підтверджує, що офлайн-загрози стають дедалі різноманітнішими. Так звані «атаки з гайковим ключем» часто залишаються в тіні через страх повторних злочинів. Вони охоплюють широке коло зловмисників — від організованих банд до знайомих жертви.
Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.