зазирнути на темний бік

Доцент-зрадник зізнався в суді, що працював на ворога через свої переконання.

Ленінський районний суд міста Харкова визнав місцевого жителя винним у державні зраді, повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 8 листопада.

Обвинувачений працював доцентом кафедри кібербезпеки Харківського Національного університету внутрішніх справ.

За версією обвинувачення, не пізніше 10 березня 2023 року він вступив у звʼязок з іншим громадянином України, який діяв в інтересах Російської федерації. Останній переконав обвинуваченого співпрацювати на шкоду Україні, передаючи інформацію про сили оборони України, фортифікаційні укріплення, а також результати ракетних обстрілів.

28 вересня 2023-го чоловік виконав завдання, перевіривши наявність військовослужбовців, укріплень, блокпостів на Кузинському мосту міста Харкова. У жовтні він передав відомості про окремих викладачів кафедри кібербезпеки та DATA – технологій факультету №6 Харківського національного університету внутрішніх справ, та написав про їх політичні погляди.

Також у жовтні 2023-го обвинуваченому доручили зібрати відомості про наслідки ракетної атаки РФ на ДП «Харківський бронетанковий завод».

На той час стосовно чоловіка вже проводилися негласні слідчі дії. У матеріалах справи є відеозаписи, які підтверджують, що чоловік ходив фотографувати завод. Його зафіксували і камери відеоспостереження підприємства. Крім того, жінка, яка мешкала неподалік помітила підозрілого незнайомця. Згодом у судовому засіданні вона розповідала, що зі свого вікна звернула увагу на чоловіка, який поводився неадекватно: тримав перед собою телефон, зайшов за дерево і робив рухи, знімаючи танковий завод, який за пару днів до того зазнав ракетного удару. Відстань між вікном та будинком, в якому свідок проживає, до чоловіка була приблизно 5 м. Розуміючи, що знімають оборонний обʼєкт, жінка, включивши камеру на своєму телефоні, вибігла на вулицю і наздогнала того чоловіка. На її запитання «що Ви тут робите?» чоловік, якого вона впізнає у судовому засіданні, злякався і двічі повторив, що у нього розрядився телефон. «Давайте викличемо поліцію!», — сказала жінка. Але незнайомець просив цього не робити, кажучи, що має хвору матір. Коли жінка почала набирати номер «102», коригувальник утік. Свідку вдалося зняти зловмисника і відео зі свого телефону вона передала СБУ.

7-9 листопада 2023 року обвинувачений отримав завдання для майбутнього обстрілу зібрати інформацію про місця розташування складів благодійної організації The Canada Way, яка надає гуманітарну допомогу цивільним постраждалим від війни, а також військовослужбовцям сил оборони України.

Однак зловмисник не встиг зробити задумане, тому що 9 листопада 2023 року його протиправна діяльність була викрита й припинена співробітниками СБУ.

У судовому засіданні чоловік вину визнав повністю. Він розповів, що переписувався із товаришем, з яким навчався у 1992-1993 роках в університеті на різних факультетах і вони разом ходили до спортзали. Потім вони спілкувались нечасто, а у 2014 році Вадим чомусь виїхав з України. І вони один раз на два чи шість місяців переписувалися у Telegdam на загальні теми, з приводу бойових мистецтв і туризму в Криму, при цьому Вадим не повідомляв, де працює. Із переписки обвинувачений зрозумів, що Вадим, який міняв номери та користувався російським оператором звʼязку спочатку знаходився у Бєлгородській області РФ, а згодом у Донецькій області. Коли почалася повномасштабна війна, Вадим запитував про обстановку у Харкові, а підсудний відповідав, що йде евакуація і що Харків бомблять і є «прильоти». Постійне спілкування почалося навесні 2023 року за ініціативою Вадима, якого цікавили події в Харкові. У вересні 2023-го товариш попросив фото моста і військової техніки, пошкоджень бронетанкового заводу, а також хотів інформацію про співробітників кафедри. Підсудний одразу погодився, хоча Вадим не пропонував йому грошей чи інших благ та не погрожував йому і він мав можливість відмовитись. Обвинувачений підтвердив, що розумів, що його співрозмовник є військовим спецслужб РФ і така інформація потрібна для коригування ракетного удару, а списки колег — для можливої вербовки. У листопаді 2023 року Вадим попросив перевірити адресу та зробити фото місця, де перебували волонтери з Канади, що надають гуманітарну допомогу. Він пообіцяв це зробити, але, начебто, не зробив, розуміючи, що це буде повʼязано з наступними ударами. Обвинувачений пояснив, що виконував такі завдання з ідеологічних міркувань.

Зрадника засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

Андрій Матюха -  засновник групи компаній FAVBET, президент благодійного фонду Favbet Foundation

Favbet Foundation: Благодійність чи стратегічний хід для бізнес-імперії Андрія Матюхи. Чи не слугує цей фонд лише прикриттям для "відмивання" мільярдних прибутків від грального бізнесу через підтримку дитячих спортивних секцій.

Андрій Матюха - основатель группы компаний FAVBET, президент благотворительного фонда Favbet Foundation

Favbet Foundation: Благотворительность или стратегический ход для бизнес-империи Андрея Матюхи. Не служит ли этот фонд лишь прикрытием для "отмывания" миллиардных доходов от игорного бизнеса через поддержку детских спортивных секций.

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгріди