зазирнути на темний бік

Соратник Януковича Федір Христенко запустив щупальця в Національне антикорупційне бюро.

СБУ заявила, що разом з прокуратурою викрила народного депутата від нині забороненої партії ОПЗЖ Федора Христенка у державній зраді. За матеріалами справи, він був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом) і відповідав за посилення російського впливу на Національне антикорупційне бюро України. Про це пише "Українська правда" із посиланням на повідомлення Служби безпеки.

Спецслужба повідомила, що після початку повномасштабного вторгнення Христенко втік з України за кордон і продовжує здійснювати вплив на бюро звідти.

Як встановило розслідування, Христенко був завербований Федеральною службою безпеки РФ ще за часів Януковича і наразі перебуває у тісному зв’язку із Юрієм Іванющенком (відомим як Юра Єнакієвський), котрий є резидентом ФСБ та "смотрящим" від російської спецслужби за "ДНР". Крім того, Христенко був зв’язковим колаборанта Армена Саркісяна (відомого як Армен Горлівський), який загинув від вибуху в одному з елітних московських ЖК на початку 2025 року.

За наявною інформацією, нардеп активно виконував завдання російської спецслужби під час Революції Гідності. Зокрема, для організації "Антимайдану" він задіяв підконтрольних собі приватних перевізників для транспортування "тітушок".

За даними слідства, зараз Христенко перебуває у тісних стосунках із частиною керівників НАБУ. Серед них – один із начальників міжрегіональних управлінь детективів бюро Руслан Магамедрасулов, якого СБУ затримала у понеділок за підозрою у веденні бізнесу з РФ та контактах з росіянами.

Як свідчать наявні дані, Христенко знав цього детектива ще з часів спільного навчання у Донецькому університеті.

Руслан Магамедрасулов підозрюється спецслужбою у веденні бізнесу з Росією.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення СБУ, цей високопосадовець із дислокацією у м. Дніпро координує діяльність Бюро у прифронтових областях України (Дніпровська та Запорізька), при цьому має контакти з представниками країни-агресора та допомагає своєму батьку-підприємцю вести незаконну торгівлю з РФ.

За даними СБУ, він виступав посередником у продажі партій технічної коноплі свого батька до РФ (республіка Дагестан).

Також перевіряється інформація щодо контактів Магамедрасулова з російськими спецслужбами і передачі їм таємної інформації, зокрема щодо запланованих слідчих дій.

"За даними слідства, цей високопосадовець Бюро був у тісному контакті із народним депутатом-втікачем від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком, який пов’язаний зі спецслужбами рф та, як встановило слідство, має значний вплив на діяльність НАБУ, про що буде повідомлено окремо.

У ході досудового розслідування також встановлено, що батько Руслана Магамедрасулова — Сентябр Магамедрасулов має громадянство рф, однак високопосадовець НАБУ не вказав цей факт під час оформлення допуску до державної таємниці, чим порушив закон.

Що стосується матері підозрюваного — Ірини Магамедрасулової, то вона проживає у Києві, але отримує пенсію у т. зв. ДНР і публікує проросійські коментарі в соцмережах, зокрема у групах із Z-символікою. СБУ має докази, що у розмовах вона активно підтримує війну путіна проти України та виправдовує воєнні злочини рашистів", - розповіли в Службі безпеки.

Руслан Магамедрасулов мав бути дислокований у м. Дніпро та відповідати за роботу у прифронтових регіонах, проте майже постійно перебував у м. Київ, а також нещодавно повернувся з елітного відпочинку на острові Тенеріфе, де перебував декілька тижнів.

Видання 368.media звертає увагу, що Магамедрасулов заробив 1,9 млн гривень, з яких 1,72 млн гривень склала його заробітня плата. Ще 72 тис. гривень склала компенсація процентної ставки за програмою «єОселя» від ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія».

Його батько Сентябр Наврузбекович Магомедрасулов (громадянин рф) подарував ще 100 тис. гривень.  Дохід дружини, Олени Магамедрасулової, у декларації не вказаний, що може свідчити про відсутність офіційної роботи чи інших джерел доходу в 2024 році.

Сім’я Магамедрасулова володіє кількома об’єктами нерухомості, включаючи новопридбану квартиру в Києві:

  • Квартира в Києві (54,5 м²): набута 18 червня 2019 року за 1,33 млн гривень (50% належить Руслану, 50% — Олені).
  • Квартира в Болгарії (56,75 м²): набута 7 липня 2022 року за 671 тис. грн (повна власність Олени).
  • Квартира в Києві (98,2 м²): набута 13 червня 2024 року за 5,5 млн грн (повна власність Руслана). Ця покупка частково профінансована кредитом від АТ «Ощадбанк» на 4 млн грн, з яких у 2024 році сплачено 98 тис. грн основного боргу та 126,933 грн відсотків.
  • Квартира в Дніпрі (56 м²): орендується Русланом з 1 січня 2024 року. Власник — Євген Легеза.
  • Незавершена квартира в Одесі (30,17 м²): набута 19 січня 2022 року, повністю належить Руслану. Побудована за його кошти, але вартість не вказана.

Детектив користується Toyota Land Cruiser 150 (2021), який його батько набув того ж року за 1 млн гривень. Дружина Олена в 2023 році придбала Tesla Model Y (2022) за 845 тис. гривень. Родина зберігає лише 5 тис7 доларів готівкою.

Сім’я має три фінансові зобов’язання: інвестиція в будівництво квартири в Одесі: 33,3 тис. доларів (приблизно 1,3 млн грн) станом на 19 січня 2022 року; кредит на квартиру в Києві та  кредит від фізичної особи (Пилип Колесников): 1 млн грн (12 червня 2024 року), без сплат у 2024 році.

Як пише "Українська правда", ще один із зв'язків Федіра Христенка у Національному антикорбюро – це керівник підрозділу детективів НАБУ Олександр Скомаров, з яким Христенко перебуває у тісному контакті. Зафіксовано, як у 2022 році, під час повномасштабного вторгнення, дружина Скомарова виїжджала за кордон на автомобілі, що належав дружині Христенка.

Скомаров брав участь у конкурсі на очільника ще одного правоохоронного органу України – Бюро економічної безпеки. Слідство встановило, що у разі виграшу конкурсу український олігарх Ігор Коломойський сподівався, що Скомаров як новий керівник БЕБ сприятиме закриттю кримінального провадження щодо нього. Відповідна інформація підтверджена доказами переписки Коломойського з одним зі своїх підлеглих.

Втім, Коломойський – не єдиний олігарх, якому намагався допомогти Христенко. Задокументовано, що детективи НАБУ допомогли у втечі ще одному українському бізнесмену, бізнес-партнеру Ігоря Коломойського - Геннадію Боголюбову.

Зокрема, два співробітники Бюро, підлеглі Скомарова, супроводжували олігарха-втікача під час перетину ним державного кордону України: вони знаходилися у сусідньому купе поїзда "для підстраховки". Цю "спецоперацію", за даними слідства, також організував Федір Христенко.

Під час обшуків у контактів депутата знайшли матеріали кримінальних проваджень НАБУ, зокрема документи негласного слідкування за фігурантами, а також анкети кандидатів у детективи Бюро, що свідчить про російський вплив та системні витоки інформації з антикорупційного відомства.

CRiME

Щоб не проґавити найважливіше, підписуйтесь на наш Telegram-канал.


facebook twitter Google Plus rss



Останні оновлення

слідкуй за нами соціально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss