заглянуть на тёмную сторону

Владимир Мамай

За останні пів року в Україні відбулося повне перезавантаження влади. У квітні українці обрали президентом досі незаполітизованого шоумена Володимира Зеленського, а у липні його ж партія «Слуга народу» з величезним відривом перемогла на позачергових парламентських виборах, здобувши собі абсолютну більшість, пише інтернет-видання "ОРД".

Прийшовши до влади, новообраний президент пообіцяв, що повністю змінить стару систему шляхом призначення на ключові державні посади абсолютно нові обличчя, які ще не дискредитовані і мають намір змінити нашу країну на краще. Новий склад Кабінету міністрів, Верховної Ради України, звільнення старих і призначення нових голів державних адміністрацій на місцях, зміна керівництва обласних управлінь Нацполіції, ДФС та СБУ, ліквідація УЗЕ – саме з цього стартував новий глава держави Володимир Зеленський.

Проте, схоже, не все так втішно, як би цього хотілося. Зокрема, нещодавно нам з власних джерел у правоохоронних органах стало відомо про те, що невдовзі на посаду начальника відділу «К» ГУ БКОЗ УСБУ в Рівненській області можуть призначити колишнього правоохоронця, а нині – старшого оперуповноваженого організаційно-аналітичним сектором Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби у Рівненській області Володимира Мамая (на фото вище). Принаймні, у кулуарах СБУ кажуть, що він сьогодні активно випрошує у певних місцевих представників бізнесу і влади гроші, за які він нібито планує «порішати» собі цю посаду у центральному офісі СБУ у Києві. Натомість як вдячність за матеріальну підтримку він обіцяє «спонсорам», отримавши посаду, лояльне до них ставлення, допомогу у вирішенні певних питань та лобізм.

Ми вирішили дізнатися більше про постать Володимира Мамая, який, ймовірно, буде очолювати одне з важливих відділів обласної СБУ, що займається боротьбою з корупцією та організованою злочинністю. Відтак, поспілкувавшись з колишніми колегами пана Мамая, зрозуміли, що його особа є доволі неоднозначною і обличчя – зовсім не нове, як декларує нинішня нова влада в Україні.

Відомо, що раніше Володимир Мамай працював в органах внутрішніх справ та потім – у Національній поліції України, звідки звільнився у 2017 році. Як розповіли нам його колишні колеги, він як правоохоронець часто зловживав своїм службовим становищем та зв’язками для вирішення за гроші різного роду питань, пов’язаних з правоохоронними органами.

Крім того, будучи заступником начальника управління по боротьбі з організованою злочинністю в Рівненській області, він, кажуть, підтримував тісні зв’язки з представниками місцевого «криміналітету», діяльність яких пов’язана з незаконним видобутком бурштину. Зокрема, розповідають, що Мамай особисто відповідав за видобуток та роботу бригад, які були виділені безпосередньо під квоту управління. Усі отримані від реалізації видобутого каміння гроші він передавав своєму керівнику в органах, у якого було характерне прізвисько «Сотка». Також його колишні співробітники кажуть, що саме він причетний до викрадення у листопаді 2014 року з будівлі обласного управління міліції 50 кг бурштину вартістю у пів мільйона доларів, який був вилучений в результаті проведення обшуку в бурштинокопачів. До слова, покарання за це тоді поніс звичайний слідчий.

2

Після ліквідації УБОЗу Володимир Мамай очолив відділ кримінальної розвідки ГУНП в Рівненській області. За час перебування на цій посаді, кажуть, він займався «кришуванням» незаконних цехів з обробки бурштину та сприяв безперешкодному продажу каміння в інші регіони. До слова, в той же час він подавав документи на конкурс на роботу в усі новостворені антикорупційні органи, зокрема НАБУ, НАЗК і ДБР, однак, так ніде і не пройшов.

Після звільнення з поліції він влаштувався на роботу в органи Державної фіскальної служби, де працює і донині на посаді завідувача організаційно-аналітичного сектора відділу внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Рівненській області. Відтак, у 2018 році він з метою дискредитації та в подальшому — впливу ініціював відкриття кримінальних проваджень щодо деяких посадових осіб ДФС, зокрема йдеться про затримання на хабарі в розмірі 80 доларів США та 2400 грн двох працівників митного посту «Прикладники» у Зарічненському районі. До слова, ці провадження не мали логічного завершення.

Крім того, колишні колеги Володимира Мамая розповіли нам, що він також часто міг здійснювати підкидання грошових коштів або інших незаконних предметів під час проведення обшуків, а також змушував це робити підпорядкованих йому працівників. Зокрема, подейкують, він змушував працівників митниці платити йому щомісячно за нестворення їм проблем у роботі. Також підприємці платили йому хабарі за допомогу у лояльному розмитненні товарів: місячні суми по митниці, кажуть, часто доходили до 20 тис. доларів США, а за відшкодування ПДВ йому сплачували 5 % від суми.

3

А ще колишні співробітники Володимира Мамая зазначають, що він разом зі своїм кумом незаконно продавав біжутерію під виглядом дорогоцінних ювелірних виробів світових брендів. До слова, за цим фактом було навіть відкрито кримінальне провадження, в рамках якого було вилучено товару на суму 50 тис. доларів США.

В органах розповідають, що пан Мамай не має авторитету та поваги серед колег, адже часто у колективі провокував конфлікти та плів інтриги з метою пересварити співробітників між собою.

З огляду на все вище написане виникає питання, як новообрана влада допускає навіть ймовірність того, що така особа, як Володимир Мамай, може зайняти керівну посаду в обласному управлінні СБУ і куди дивиться новий президент разом з новопризначеним головою СБУ?.. Питання, очевидно, риторичне…

Джерело: "ОРД"


facebook twitter Google Plus rssПоследние обновления

следи за нами социально

facebook twitter Google Plus ЖЖ Telegram rss

лонгриды